۱۳۸۸ دی ۱۹, شنبه

مدیر عامل و سردبیر خبرگزاری فارس از بازجویان ویژه برخی از دستگیرشدگان هستند
حمیدرضا مقدم فر، مدیر عامل خبرگزاری فارس و عباس توانگر، سردبیر این خبرگزاری از بازجویان ویژه برخی از بازداشت شدگان پس از انتخابات هستند.
به گزارش چریک آنلاین، حمیدرضا مقدم فر و عباس توانگر در چندین پرونده ویژه و مهم به عنوان بازجو حضور پیدا کرده اند تا ضمن بازجویی های ویژه تر از متهمان به خط پنهان تولید محتوا در قبال این پرونده ها دست پیدا کنند.
به طور مشخص حمیدرضا مقدم فر یکی از بازجویان ویژه بهزاد نبوی و چهار متهم دیگر بوده است که البته در بازجویی خود از بهزاد نبوی نیز بیش از دیگر بازجویان به موفقیت دست نیافت.
عباس توانگر نیز تا کنون به شش پرونده ورود کرده که در چهار مورد از این پرونده ها به بهانه ی راهنمایی و توجیح به بازجویی از دستگیرشدگان پرداخته است.
توانگر چند ماه پیش از انتخابات نیز در یک نشست محرمانه با برخی از اعضای خبرگزاری فارس و سایت هایی چون رجانیوز به تشریح راهکارهای تخریب میرحسین موسوی و کروبی پرداخت.
یکی از دلایل ورود مقدم فر و توانگر به این پرونده ها یافتن راهی برای خط پنهان تولید محتوا در خبرگزاری فارس به منظور خنثی کردن برخی افشاگری ها بود. همچنین در کنار این دلیل تلاش می کردند تا در خلال صحبت های متهمان و مطالعه متن بازجویی دیگر بازجویان از آن ها به موضع گیری های رسانه ای هوشمندانه ای دست پیدا کنند و به عنوان یک رسانه موثر در مقابل سیل افشاگری هایی که در فضای مجازی صورت می گرفت بایستند.
در مواردی هم که عباس توانگر و حمیدرضا مقدم فر با متهمان روبه رو نشدند، پرونده متهمان برای آن ها ارسال می شد که به طور خاص یکی از این موارد به کشتن ندا آقاسلطان مربوط می شد. یک نسخه از تمامی پرونده های بازداشت شدگان مرتبط با آن که با عنوان شاهد یا عناوین دیگر دستگیر شدند در اختیار آن ها قرار گرفت. ارسال نسخه ای از متن بازجویی های متهمان برای مدیرعامل و سردبیر خبرگزاری فارس تنها شامل این پرونده نمی شد.
ممکن است پرونده های بسیاری برای مطالعه در اختیار توانگر و مقدم فر قرار گرفته باشند اما پرونده افرادی که ارسال آن ها مشخص شده است، عبارتند از: پرونده کلوتید ریس، کیان تاج بخش، مصطفی تاج زاده، سعید حجاریان، عبدالله رمضان زاده، محمد قوچانی و زیدآبادی.
برخی از فعالیت های حمیدرضا مقدم فر عبارتند از: عضويت در حزب جمهوري اسلامي، تدريس و مديريت در آموزش و پرورش، همكاري و فعاليت در امور فرهنگي و مديريتي سپاه، عضويت در مديريت و تحريريه نشريات سياسي و فرهنگي، عضويت در هيأت مديره مؤسسه فرهنگي «ثامن الائمه».
عباس توانگر که نام اصلی او عباس درویش توانگر است همان کسی است که می گویند در نمایشگاه مطبوعات کفش خود را به سوی مهدی کروبی پرت کرده است. او از اعضای جامعه اسلامی دانشجویان است و در تولید خبرنامه های محرمانه اصولگرایان نقش مهمی دارد.

۱ نظر:

ناشناس گفت...

شك ندارم از اين دو كثافت پول گرفته ايد كه نام آن ها را به سر زبان ها بيندازيد آخه اين كوتوله ها چه ارزشي دارن؟
باز اگه مي گفتي رضا داوري معاون سردبير فارس كه قبلاً در حفاظت اطلاعات سپاه بوده و مدتي را به خبرگزاري مهر نفوذ كرد تا آن جا را به هم بريزد و هم اكنون در خبرگزاري فارس معاون سردبير است و عامل حذف شدن فضائلي بود يك چيزي.‌
او هميشه پشت پرده است و پشت چهره خندانش اژدهايي نهفته است