۱۳۸۷ شهریور ۱۶, شنبه

جزئيات حمايت تمام عيار احمدي‌نژاد و دولت از روزنامه خورشيد براي آغاز نبردهاي انتخاباتي

در حالی که علی اکبر جوانفکر مشاور رئیس جمهور پیش از این گفته دولت نهم در فکر راه اندازی تریبون جدیدی برای خود نیست و عبدالرضا مصری وزیر رفاه و تامین اجتماعی زمانی که در برابر فشار افکار عمومی قرار گرفت تاکید کرده بود که روزنامه خورشید تنها برای اطلاع رسانی در حوزه جامعه هدف فعالیت های سازمان تامین اجتماعی و وزارت رفاه منتشر خواهد شد اما در 7 شماره منتشر شده از این روزنامه زوایای جدیدی از برنامه دولتمردان احمدی نژاد آشکار شده است.
روزنامه خورشید که تاکنون 7 پیش شماره را روی کاغذ اعلا و بصورت تمام رنگی با صفحه آرایی متمایز از دیگر روزنامه های ایرانی منتشر کرده است گویا در تلاش است با افزودن به رنگ و لعاب چشمگیر خود جایگزینی برای خوانندگان روزنامه همشهری باشد.
اما نکته در خور توجه دیگر آن است که در این 7 شماره منتشر شده بجز شماره اول که برسم معمول توسط محسن احمدی مدیر مسئول آن نوشته شده ، در مابقی شماره ها سرمقاله نویسان این روزنامه شامل وزرا و معاونان رئیس جمهور بوده اند.
سرمقاله نویسان این روزنامه به ترتیب عبارت بوده اند از سید مجتبی ثمره هاشمی مشاور ارشد رئیس جمهور، عبدالرضا مصری وزیر رفاه و تامین اجتماعی، مرتضی تمدن مشاور اقتصادی رئیس جمهور ، حجت الاسلام حاج علی اکبری رئیس سازمان ملی جوانان ، غلامحسین الهام سخنگوی هیات دولت و علی کردان وزیر کشور.
به این ترتیب مشخص است که گرچه گردانندگان این روزنامه تلاش دارند با ظاهری دل فریب و در قالبی به ظاهر اجتماعی نگر وارد عرصه رسانه های کشور شوند ولی نمی توانند از حمایت معنوی بزرگان طیف خود نیز غافل باشند و در نتیجه تلاش دارند با ایجاد تریبونی به گستردگی 1.5 میلیون تیراژ اهداف انتخاباتی مردان دولت نهم را پیگیری کرده و آرمان های آنان را در جامعه بسط دهند.
در این راستا گفته می شود حمایت های حسین صفار هرندی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و شخص محمود احمدی نژاد در راه اندازی این روزنامه بسیار موثر بوده است.
ناشر روزنامه خورشید سازمان تامین اجتماعی و موسسه فرهنگی آتیه است که اعضا هیات مدیره آن را تیم رسانه ای احمدی نژاد تشکیل می دهند. افرادی نظیر محمد جعفر بهداد مدیر عامل خبر گزاری جمهوری اسلامی و معاون سابق دفتر رئیس جمهور ، کاوه اشتهاردی مدیر مسئول روزنامه ایران ، محسن احمدی سخنگوی وزارت رفاه و تامین اجتماعی ، محمد پاریاب معاون سخنگو و دبیر سابق شورای اطلاع رسانی دولت ، قمری وفا مدیر کل رسانه ها ی ریاست جمهوری ، دمیر چی مدیر کل پارلمانی دولت ، فضایلی مدیر عامل سابق خبرگزاری فارس، یاسر مرادی مدیر کل اخبار خبرگزاری جمهوری اسلامی و بهرامی راد مدیر کل روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اداره کنند گان روزنامه خورشید هستند.
روزنامه خورشید قرار است در تیراژ میلیونی از عید سعید فطر انتشار منظم خود را آغاز کند و توزیع آن برعهده مدد جویان سازمان بهزیستی در سر چهار راه ها و با بهره گیری از شبکه توزیع شرکت شیر پگاه در سراسر کشور و ناوگان هواپیمایی آسمان انجام می شود.
چندی پیش نیز برخی سایت های خبری از طرح دولت برای توقیف روزنامه موقت همشهری توسط هیات نظارت برای جذب آگهی های این روزنامه به سمت روزنامه خورشید خبر داده بودند.

هیچ نظری موجود نیست: